wtorek, 13 grudnia 2011

Święta...

Zostałam poproszona o zamieszczenie pewnego artykułu.. oto on:


Boże Narodzenie, to wspaniały i wyjątkowy czas kiedy wraz z bliskimi nam osobami gromadzimy się by wspólnie celebrować narodzin Chrystusa.
Woń unoszących się w powietrzu wypieków babci i mamy, prezenty pod choinką, błyszczące ozdoby świąteczne, padający za oknem śnieg sprawiają, że co roku wypatrujemy tych radosnych chwil już na długo przed ich przyjściem.
Ze względu na  niezapomniane chwile spędzane z bliskimi, do świąt chcemy się również dobrze przygotować. Obdarowywanie bliskich prezentami to jedna z tradycji bożonarodzeniowych którą pielęgnuje się na całym świecie. Nie ma nic piękniejszego jak dawanie sobie oraz dzielenie się radością wraz z ukochanymi osobami. Zdaje mi się, że w tym właściwie zawarta jest cała magia Bożego Narodzenia i to sprawia, że święta stają się magicznym okresem. Skoro tak jest, to dlaczego nie pomyśleć o tym by chociaż raz zaskoczyć bliskich w niekonwencjonalny sposób i wyrazić swoje uczucia niekoniecznie poprzez drogie dobra materialne?
Kartka świąteczna to perfekcyjna wręcz metoda na to, by móc w prosty sposób podziękować bliskim za to że po prostu są. Zrobione przez nas kartki mogą zmieć przeróżne charaktery. W nich możemy zawrzeć momenty wesołe, trywialne, ale także momenty dla nas podniosłe. Jest przeróżna gama konceptów jakie mogą mieć dla naszych bliskich znaczenie- my wiemy o tym sami najlepiej!
Nie ma złotej reguły mówiącej o tym, jak bożonarodzeniowe kartki powinno się tworzyć. Tak naprawdę wszystko zależy od tego co chcemy w takiej kartce zawrzeć-jakie emocje wywołać, komu ją chcemy sprezentować. Kolorowe wstążki, papier, pastele, guziki, klej, szablon, świecące cekiny- to tylko nieliczne z wielu możliwych artykułów, które możemy użyć do tworzenia naszej kartki świątecznej. Jednakże dodanie do nich starych, nie oglądanych dawno zdjęć nadałoby jej zupełnie inny wymiar.  Przywołane emocje oraz momenty mogłyby udoskonalić cale święta! Na przygotowanie kartki zostawmy sobie jednak trochę czasu by nasz koncept idealnie wkomponował się w charakter tego wyjątkowego czasu i był jak najlepiej odebrany przez naszych bliskich.
Wydaję mi się, że kartka robiona własnoręcznie jest wspaniałym sposobem aby wyrazić swoje uczucia względem rodziny. A czy przecież nie o to głównie nam chodzi zastanawiając się ile pieniędzy wydać błądząc przy sklepowych półkach? Bądźmy niekonwencjonalni i kreatywni w te święta! Zróbmy inspirującą kartkę, która wydobędzie ze świąt całą ich esencję.

Jacek Kwasny

6 komentarzy:

 1. to co reklamujesz nijak ma się do własnoręcznie robionych kartek...

  OdpowiedzUsuń
 2. daj spokój :P mam dość problemów..

  OdpowiedzUsuń
 3. To fakt- własnoręcznie zrobiony prezent ma dużą wartość. Mam do dzisiaj karteczki i laurki zrobione przez moje dzieci i zawsze oglądam je ze wzruszeniem... A jeśli dodalibyśmy jakieś zdjęcia, charakterystyczne dodatki, to z pewnością niejednej osobie łza zakręciłaby się w oku:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, zgadzam się w 100% :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Aniu! Artykuł świetny, własnoręczna kartka to zawsze wyjątkowa sprawa... a Twoje kartki są piękne... przy okazji składam Tobie najserdeczniejsze życzenia Zdrowych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz jest dla mnie bardzo cenny i dziękuję za odwiedziny :)